„Tänan operatiivse töö eest!“

Valeri S., eramu energiamärgis

„Termograafia analüüs andis meile informatsiooni külmaleketest ja vastavatest kohtadest ehitises, mis vajavad parandamist/parendamist/lisatöötlust, et saavutada hea soojapidavusega lõpptulemus. Silmaga vaatlus seda informatsiooni ei anna. Täname Teid koostöö eest!“

Urmas M., ehitusfirma juhataja

Järgne meile:

Facebook Page Twitter
Millest sõltub sisekliima? PDF Trüki E-mail
Kirjutanud Anneli Sihvart   
Laup., 07.Jaan.2012 00:48

Hea sisekliima saavutamiseks ei piisa hoone soojustamisest  – tarvis on renoveerida ka küttesüsteem ning ümber ehitada ventilatsioon.

Soojustatud korterelamu soojusenergia tarve ei vähene piisaval määral, kui küttesüsteem ei ole renoveeritud. Tasakaalustamata ning termostaatventiilideta küttesüsteem ei võimalda temperatuurinõuete täitmist kogu hoone ulatuses, mistõttu soojussõlmest kaugemad korterid jäävad külmaks.

Piirdetarindite renoveerimine ilma ventilatsiooni ümberehituseta ei võimalda samuti rahuldavat sisekliimat õhuniiskuse ning CO2 osas. Loomuliku ventilatsiooni abil ei saavutata nõutavat sisekliimat kortermajade ülemistel korrustel, tagajärjeks on hallitus ning kondensaat akendel ja piiretel.

Ventilatsiooni tuleb hakata tõsisemalt suhtuma. Eriti tundlikud on sisekliima suhtes lapsed. Paljud tervishoiuasutuste töötajad näevad laste haiguste põhjusena umbsete pakettakende paigaldamist. Iseenesest on see õige, kuid ainult aknad pole probleemi põhjuseks. Terviseprobleeme saab vältida hoonesse ventilatsiooni rajamisega. Loomulikult tuleb leida optimaalne lahendus. Ruumides pole mõtet liiga suurt õhuvahetust tekitada, kuna see toob omakorda kaasa suure energiakulu. Kindlasti on ventilatsiooni rajamine vajalik lokaalsete gaaskütteseadmete puhul.

Soojustagastiga värskeõhuklapp.

 

Olulise energiasäästu ning hea sisekliima tagavad korteri- või ruumipõhised soojustagastiga ventilatsiooniseadmed. Praegu peetakse seda lahendust veel kalliks, kuid lähitulevikus on see kindlasti tõsiselt võetav säästupaketi osa. Uued kvaliteetsed korterelamud on juba praegu nende süsteemidega varustatud. Plussiks võib pidada madalat energiakulu ning süsteemi reguleeritavust. Miinuseks võib pidada mõningatel juhtudel mürataset, mida on võimalik õige dimensioneerimisega vältida.

Kuna hoone renoveerimine on kulukas ja aeganõudev protsess, siis peaks korteriühistu vastavalt ellu rakendatud üksikutele meetmetele jagama teavet hoone vajalike muudatuste kohta ruumide kasutamisel. Näiteks võiks öelda, et hoone saab kohe-kohe soojustatud ning aknad vahetatud, kuid ventilatsiooniga niipea valmis ei jõuta ja seetõttu tuleb ruume tuulutada.



Jaga teistega:
Digg! Reddit! Del.icio.us! Mixx! Google! Live! Facebook! Technorati! Squidoo! Twitter!
 
 


Artiklid e-kirjaga!

* Uuringute tulemused
* Mis on renoveerimisel oluline?
* Korteriühistu energiasääst

hoiame Sinu andmed 100% kaitstud

Login



Meil on lehel 13 külalist online