„Suur tänu väärt info eest!“

Kristjan L., eramu soojusfotod

„Tänan kiire tegutsemise eest.“

Urmet K., eramu energiamärgis

Järgne meile:

Facebook Page Twitter
Energiasäästunädalal külastasime Kredexi toetuse saanud maju (täiendatud 19.11.2011) PDF Trüki E-mail
Kirjutanud Viljar Puusepp   
Teisip, 15.Nov.2011 03:04

Mõõdunud laupäeval kulmineerus meie jaoks sügisene Energiasäästunädal Kredexi toetuse saanud majade külastamisega. Sõitsime mõõda 5-6 majast ning peatusime pikemalt nelja juures. Need majad on Tartus aadressidel Näituse tn 19, Tammsaare tee 5, Aleksandri 28 ning Turu tn 13.

Võtsime ekskursioonile kaasa ka soojuskaamera ning jagame kõigiga tehtud avastusi.

 Kredexi toetuse saanud maja

 

Tüüpiline näide nendest majadest on toodu juuresoleval pildil. Majade fassaadid on hästi soojustatud ning fassaadi temperatuur on ühtlane. Siiski on aknaraamides ja -paledes küllaltki suured soojakaod. Piirkondade Ar1, Ar2 keskmised temperatuurid on vastavalt 7 C ja 5 C. Heledad toonid aknaraamidel näitavad suuremat soojakadu. Värvide tähendused vastavad temperatuuriskaalale pildi paremas ääres.

 

Täismahus kommenteeritud aruande saab tasuta alla laadida juuresolevast lingist (faili suurus on 7,7 MB): Kredex_ekskursioon_2011.pdf

 

Ekskursiooni läbiviinud Kredex-i esindaja Lauri Suu poolsed selgitused aruandele:

  • Näituse 19 panduse ja sokli temperatuur on suuresti sõltuv maapinna soojususest, tegemist pole ebapiisava soojustusega;
  • osad aknad on vähem soojapidavad seepärast, et need on vahetatud enne toetuse saamist ja juba vahetatud akende vahetus ei ole kohustuslik (näiteks Näituse tn 19 ja Turu tn 13 puhul). Uued aknad on hea soojapidavusega (soojajuhtivuse U-arvud: vana aken 1,6 ja uus 1,1).
  • ventilatsioonitööd ei olnud 100% lõppenud ja seepärast ei töötanud (et ei jääks vale mulje, et pannakse küll vent. agregaadid, aga neid ei kasutata)
  • maja leheküljel 5 ei olnud veel renoveeritud


Jaga teistega:
Digg! Reddit! Del.icio.us! Mixx! Google! Live! Facebook! Technorati! Squidoo! Twitter!
 
 


Artiklid e-kirjaga!

* Uuringute tulemused
* Mis on renoveerimisel oluline?
* Korteriühistu energiasääst

hoiame Sinu andmed 100% kaitstud

LoginMeil on lehel 24 külalist online