"Temograafiline aruanne tõi välja maja soojapidavuse nõrgad kohad. Tänu sellele on nüüd dokumentaalne näide, millega peab ühistu rahvas võitlema hakkama, et tuba soe oleks ning raha küttele vähem kuluks."

Toivo R., KÜ Vee 1, juhatuse liige

„Termograafia analüüs andis meile informatsiooni külmaleketest ja vastavatest kohtadest ehitises, mis vajavad parandamist/parendamist/lisatöötlust, et saavutada hea soojapidavusega lõpptulemus. Silmaga vaatlus seda informatsiooni ei anna. Täname Teid koostöö eest!“

Urmas M., ehitusfirma juhataja

Järgne meile:

Facebook Page Twitter
Parim aeg päevast termograafia tegemiseks Sinu kodus PDF Trüki E-mail
Kirjutanud Viljar Puusepp   
Neljap, 27.Mai.2010 23:35

Siin on lihtne kokkuvõte sellest, miks Sinu kodu termoülevaatus võib hommikul ja hilisel pärastlõunal olla efektiivsem kui keskpäeval ning miks on hoone soojapidavuse analüüsiks vaja jahedat püsivalt pilves ilma.

Esimene oluline moment seisneb selles, et suurem osa päevast on temperatuurid tasakaalus. Mõtlen selle all erinevate ehitusmaterjalide ja pindade väikest temperatuurierinevust. Varahommikul või hilisel pärastlõunal on meie elukeskkond aga kas "ülessoojenemise" või "mahajahtumise" faasis, mis annab parema võimaluse veelekete avastamiseks. Kuna niisked pinnad jahtuvad ja soojenevad muust keskkonnast aeglasemalt, siis tulevad niisked kohad termokaamera abil esile. Head termograafid lõikavad nendest kahest olulisest ajast tihti kasu.

Samas saab hoone soojapidavusest kõige parema pildi just väikeste temperatuurimuutustega keskkonnas, milleks on püsivalt jahe ja pilvine ilm. Soojapidavuse analüüsimiseks on stabiilne õhutemperatuur vajalik mitme järjestikuse päeva jooksul. Nii nagu niisked pinnad võrreldes kuivade pindadega, jahtuvad ja soojenevad hoone seinad aeglasemalt kui muutub väljas õhutemperatuur. Sellepärast on vajalik, et kui soojapidavuse analüüsis võrreldakse õhutemperatuuri seina temperatuuriga, siis oleksid mõlemad jõudnud stabiliseeruda - sein päevade jooksul ja õhutemperatuur päeva jooksul.

Soojapidavuse analüüsil on oluline ka hoone sise- ja välistemperatuuri erinevus. Paljude termograafide jaoks algab töö siis, kui selleks erinevuseks on 15°C - 20°C. Et talvehooajaga sügisel varem alustada ja kevadel hiljem lõpetada, siis kasutame me tundlikumat kaamerat. Meie kaamera on tundlikkusega 0,08°C ning kõrge pildi resolutsiooniga (180x180 pikselit), mis võimaldab probleeme täpselt tuvastada ka juba 10°C temperatuurierinevuse juures. Täpsuse tagamiseks kalibreeritakse kaameraid kord aastas.

Kas on mõistlik jätta kasutamata tänapäeva tehnoloogia võimalused ja saada kord kinnisvaraomanikuna ebameeldiva üllatuse osaliseks? Mõningatel juhtudel saame teha Sinu kodust pildid vähem kui tunni ajaga ja Sa saad kindluse oma elukeskkonna kvaliteedi osas.



Jaga teistega:
Digg! Reddit! Del.icio.us! Mixx! Google! Live! Facebook! Technorati! Squidoo! Twitter!
 
 


Artiklid e-kirjaga!

* Uuringute tulemused
* Mis on renoveerimisel oluline?
* Korteriühistu energiasääst

hoiame Sinu andmed 100% kaitstud

Login



Meil on lehel 7 külalist online