„Tänan hea koostöö eest!“

Nikolai L., KÜ Vahtraleht

„Pildid on meile suureks abiks ning audiitori (Aivar Kaljula) selgitused olid täiesti ammendavad. Hea meelega kasutame teie firma teenuseid edaspidigi.“

Nele L., eramu omanik

Järgne meile:

Facebook Page Twitter
Kuidas leida Sinu kodus veeleke ja kuidas jõuda veelekke põhjuseni? PDF Trüki E-mail
Kirjutanud Viljar Puusepp   
Reede, 28.Jaan.2011 23:39

Kas kallim on veeleke leida või kõrvaldada?

Maja juures veelekke põhjuse leidmine võib osutuda väga frustreerivaks ja see võib minna väga kalliks maksma. Eriti veel siis, kui leke on seina taga või lekib katus. Toruluksepp suudab veelekekked tavaliselt väga kiiresti kõrvaldada, kuid veelekke põhjuse leidmise protsess võib Sulle tõepoolest palju maksma minna.

Kui Sa tellid torulukksepa, katusepanija või ehitaja tuvastama lekke põhjust, siis võivad nad tahta maha lammutada arvukalt seinu, "et saada parem ettekujutus" probleemi asukohast. Sinu jaoks tähendab see lisakulu, et saada kõik uuesti korda, sealhulgas kriimustused - välja tuleb vahetada kipsplaat, teha värvimis- ja pahteldamistööd jne.

Ja mis siis, kui torumees või ehitaja püüab leida leket ning selle käigus kisub maha seinu kohas, millel pole mingit pistmist lekke põhjusega? Alati on lihtne seinu lahti võtta või pista kruvikeeraja läbi seina, et "testida", kas leidub üleliigset niiskust. Aga mina ütlen, et selline viis lekke leidmiseks pole lihtsalt soovitatav. On olemas ka palju kiirem ja mittehävitav viis selle tegemiseks.

Niiskusemõõtja

Kuidas leida veelekke põhjus viimistlust liigselt kahjustamata?

Lekke avastamine soojusfotode abil on võti kiireks, puhtaks ja korralikuks lekke kõrvaldamiseks. Miks? Esiteks võime me minutitega avastada lekke, mis tungib läbi Sinu seinte, kasutades selleks nii termokaamerat kui ka lisatestimist niiskusmõõturiga. Teiseks näeme me harilikult, kust leke tuleb ning kus lõpeb lekke kahjustus. Pärast meie tehtud soojusfotosi saab torumees või ehitaja otsekohe asuda probleemi lahendama, ilma et ta peaks maha lammutama seinu kohtadest, kus see pole vajalik ning säästes niimoodi Sinu raha.

Veelekete kiire avastamine on meie leib. Meil on head vahendid, et tuvastada lekete ja karkass-seinte probleemsed kohtad Sinu kodus või kontoris.Jaga teistega:
Digg! Reddit! Del.icio.us! Mixx! Google! Live! Facebook! Technorati! Squidoo! Twitter!
 
 


Artiklid e-kirjaga!

* Uuringute tulemused
* Mis on renoveerimisel oluline?
* Korteriühistu energiasääst

hoiame Sinu andmed 100% kaitstud

LoginMeil on lehel 53 külalist online